Üye

Gün + Partners Avukatlık BürosuAvukat
This user account status is Approved
Kişisel Bilgiler
Av.
Avukat
Yüksek Lisans
Kurumsal Bilgiler

Kore Şehitleri Cad. 17 Zincirlikuyu

Şişli
İstanbul
Türkiye
34390
Diğer Hukuki Uzmanlık Alanları, Fikri ve Sınai Mülkiyet Hukuku, İdare Hukuku, İş Hukuku, Tahkim Hukuku
Diğer Ülke Hukukları
Diğer, Gayrimenkul (İnşaat Dışı), İlaç, İnşaat ve Müteahhitlik

İSTA'da Genel Sekreterlik görevini sürdürmekte olan Melis, aynı zamanda Gün + partners bürosunda avukat olarak çalışmakta olup, Uyuşmazlık Çözümü, Tahkim, İş Hukuku, İdare Hukuku ve Gayrimenkul Hukuku çalışma alanlarında uzmanlaşmıştır. Melis aynı zamanda büronun Fransız masasında görev yapmaktadır.

Melis, Secretary General of İSTA, is an associate at Gün + Partners specializing in commercial litigation and is a member of the Dispute Resolution, Arbitration, Employment, Administrative, Construction and Real Estate practice groups of the firm. She also is a member of the firm's French desk.

Her türlü ticari, idari ve vergi uyuşmazlıklarının çözümü, davalarının takibi, tahkim ve arabuluculuk hizmeti vermekteyiz.

Anglo-sakson hukuk sistemine ve yargılama prosedürlerine oldukça aşinayız. Bu kapsamda yabancı dava süreçlerine, Türk hukuk sistemi hakkında uzman görüşü ve tanık ifadeleri hazırlayarak destek vermekteyiz.

Çok uluslu ve sınır ötesi davalarda müşterek vekil veya danışman olarak görev almakta, müvekkillerimizi yabancı mahkeme ve tahkim kararlarının Türkiye’deki tanıma ve tenfiz sürecinde temsil etmekteyiz.

Hizmetlerimiz acentelik, distribütörlük, haksız rekabet, alım ve satım sözleşmeleri, yüksek miktarlı alacakların tespiti, tahsili, icraya konulması, iflas, ürün sorumluluğu, tüketicinin korunması, sigorta ve reasürans, taşımacılık, ithalat ve ihracat konuları, anti-damping gibi farklı alanlardaki ticari uyuşmazlıkların çözümünü kapsamaktadır.

Şirket davalarına ilişkin hizmetlerimiz; ortak girişimleri, hissedarlık ilişkilerini ve haklarını, şirket genel kurul toplantılarını, kurumsal yönetim ve meslek suçlarını, yönetici sorumluluğunu, özel denetçilerin, geçici yönetim ve kayyum tayinini, azlık ve imtiyazlı hakların korunmasını, sermaye piyasası ile uyumlaşma çalışmalarını, banka ve rekabet hukukundan kaynaklanan ihtilafları içerir.

We provide litigation, arbitration and mediation services in all types of commercial and corporate matters and administrative and tax litigation.We are very familiar with common law concepts and trial procedure and provide expert advice and witness statements on Turkish law in foreign litigation.

We act as co-counsel in multinational and cross border litigation and advise and represent clients in the recognition and enforcement of arbitral awards and foreign court orders in Turkey.

We handle disputes in a diverse area of commercial matters relating to agency, distribution, unfair competition, sale and purchase contracts, recovery and vindication of large scale debts, insolvency, product liability, consumer protection, insurance and reinsurance, logistics, import and export issues, anti-dumping matters and the like.

Our corporate litigation services cover joint ventures and shareholder relations, options, general assembly meetings, corporate governance and professional conduct, directors’ and officers’ liability, special auditors, temporary management, administrators and curators, minority and privileged rights, financial and banking, capital market issues and anti-trust related claims.